A Kings of Europe, a Real Madrid visszaszerezheti a koronát, mivel a Man City nem ér el triplázást

A bajnokokat a királyok letaszították a trónról. Manchester városaUralma mindössze egy évig tartott. Real Madrida klub Pep Guardiola sokáig Európa királyaiként írták le, kiszorították Cityt a kontinensbeli versenyből azzal, hogy azt tették, amit mindig is. Megtalálták a módját.

Csodálatos utóvédakció kellett, a tizenegyesek véletlenszerű választéka, néhány kapus védése Andriy Luninnál, aki a kispadon ült volna, ha Thibaut Courtois nem szenved keresztszalagsérülést, vagy ha Kepa Arrizabalaga jobb formát mutatott volna .

Ám a Real, ütött, de nem győzött, dacos, de nem győzött, megtalálta az utat Guardiola kedvencei mellett. Most a Bayern München elleni elődöntő hívogat. Most egy 15. Európa Kupa is elég lehet, az ötödik mellé Carlos Ancelottirendkívüli karrier.

A City esetében nem lesz tripla dupla. A Real garantálta, hogy ez marad az egyetlen klub, amely fenntartja a Bajnokok Ligája az elmúlt három évtizedben.

És a City, amely a Santiago Bernabéuban vezetett, és a tizenegyespárbajban vezetett, amikor a Bajnokok Ligája ötszöröse győztes Luka Modric egyenesen Edersonra lőtt, olyan eset volt, ami lehetett volna.

A tizenegyesből Bernardo Silva aberrációját is sirathatják, amit a mozdulni is alig kényszerülő Lunin hárított. Mateo Kovacic, a gyakran büntetőspecialista, az ukránt találta el. A város akarhatta Erling Haalandot és a nevezetességet Kevin de Bruyne még mindig a pályán voltak, de mindkettőt lecserélték. Helyette Ederson bizonyult kiváló büntetőnek, Julian Alvarez és Phil Foden mellett. De ez nem volt elég. Jude Bellingham megváltoztatta a tizenegyesek irányát, miután Modric kihagyta. A csereként beálló Lucas Vasquez gólt szerzett. Ugyanígy tettek Nacho és Antonio Rudiger védők is, akik egész éjjel frusztrálták a Cityt. Mindenkinél jobban ők voltak Ancelotti legényei, a Real megmentői.

Volt egy elmélet, hogy talán csak a Real tudja megállítani a Cityt, és a Real meg is tette. A City birtokolta a labdát több mint kétharmaddal, a lövések 80%-át és a szögletek 94%-át. Mégis, bizonyos értelemben találkoztak a párjukkal.

Minden különbségük ellenére sok találkozójukon egyenlőség uralkodik. Ez az oka annak, hogy ez a játék egy modern Continental Classic hangulatát kelti. Nem ismétlődött meg a tavalyi 4-0; soha nem lenne. Az ilyen eredmények ritkaságukkal tűnnek ki a Real történetében. Ez a csoport megmutatta találékonyságukat és azt, hogy nem hajlandó megfélemlíteni. A City sem 90 perc, sem 180, sem 210, sem 10 büntető alatt nem tudta legyőzni őket.

A Real egy órán keresztül vezetett, Rodrygo pedig azzal fenyegetőzött, hogy három szezonon belül másodszor is kiejti a Cityt a Bajnokok Ligájából. A 2022-es elődöntő hőse a negyedik gólját szerezte öt meccsen ellenük, nyolc napon belül a másodikat. Pörgős döntetlennél a Real visszavette a vezetést. Rodrygo fejezte be a kipattanót, miután első próbálkozását kihagyta Edersonnál.

A Real Madrid a gólszerzés után ünnepel (Getty Images)

Ez foglalta össze a Real fenyegetését. Türelmes játékot játszottak, megelégedve azzal, hogy megvárják, amíg a City birtokolja a labdát, és gyorsan kontráztak, amikor nem. Szakcsatár híján két braziljuk mozgására hagyatkoztak. Ancelotti nem ígért meglepetést. De van egy könnyed érintése, képes befolyásolni az eljárásokat anélkül, hogy látszólag bármit is tenne. Viniciust ismét csatárként használta, ezzel kivette Kyle Walker pályájáról, jogosítványt adva a szélsőnek, hogy középen kószáljon. A Real azonban még kitartott is, mert fáradtnak tűnt kevésbé fenyegetőnek: Rudiger 107. percben szerzett aranyhelyzete vitathatatlanul az utolsó ilyen lehetőség volt a szünet után.

Eközben a City megmutatta saját visszatérő erejét. Guardiola az első meccsen félidős változtatással, a másodikon pedig cserével változtatott. 20 perccel a vége előtt Jeremy Doku trükkjéhez folyamodott. Néhány perccel később megkapta a jutalmát. A szélső futását egy keresztrúgás követte, amit az egyébként kiváló Rudiger blokkolt, de kedvesen esett De Bruyne-nak, és a háló tetejére lőtt.

A belga felújította kapcsolatait a Reallal, és levegőben labdaszerzésben játszott. Tetszetős keresztlabdákat adott, és majdnem szögletből gólt szerzett. Az első félidőben egy távoli lövéssel tesztelte Lunint, és kis híján nyert egy kapufa mellé tartó lövéssel. Guardiola arckifejezése hitetlen volt; De Bruyne is.

Az egyértelmű lehetőségek azonban ritkák. A Real egy csapat volt, aki hajlandó volt védekezni, megvédeni az egóját egy ügy érdekében. Ritkán töltenek ennyi időt a saját dobozuk szélén táborozva. Tették ezt Rudiger és a veterán kapitány, Nacho segítségével, akiket a hiányzásuk nyomott. Volt egy hajmeresztő pillanata, amikor a saját sorától kényszerítették el, miután véletlenül Lunin mellett cselezte el a labdát, de a Real egyik játékosa szilárdságot mutatott. Lunin pedig, aki az első percben Silva megszégyenítve kezdte a döntetlent, büntetőkkel fejezte be a beváltást.

A City négy szezon után először nem kerül be a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. Ismét a Real lesz.