A Man City talizmáns új duója vezeti az Everton visszatérését a Premier League-be

Öt nappal korábban, gólok tól Juliano Alvarez Ez Phil Foden renderelt Manchester városa hivatalosan a legjobb csapat a világon. Miután Szaúd-Arábiát Merseyside-ra cserélte, ismét gólt szerzett, így a világ negyedik legjobb csapata lett. Premier League, legalábbis a táblázat szerint. És ezért a kis nyereményért a City hálás lehet. A Goodison Parkban lemaradva, a legutóbbi hat bajnoki meccsükön magányos győzelmet aratva, új jelvény volt a mezükön, ami a klubvilágbajnokság győzelmét jelzi, de nyolcpontos hátrányba kerültek a Premier League csúcstalálkozójára.

Aztán jött a visszatérés két ismerős gólszerzővel, a győzelemmel megnövelve Bernardo SilvaA csapat dicsőséges befejezése üres kapuba. Egy még lecsupaszított oldalra Erling Haalandakik zsinórban a hatodik meccsüket veszítették el, és lehet, hogy még a január 13-i newcastle-i kirándulásra sem alkalmasak, katalizátorra volt szükség.

Az utóbbi időben nem először lépett előre Foden. Megihlette a múlt havi RB Leipzig elleni győzelmet, és a semmiből egyenlítő gólt varázsolt azon az éjszakán, amely úgy végződött, hogy egy villámcsapással a kapufát találta el. Alvarez gólja tizenegyesből született, de bár a Fluminense ellen kétszer is betalált, hazai meccseken két hónapja volt gól nélküli. Ez véget ért, és az egyetlen veszteség, amit a City elszenvedett a Goodison Parkban, a sérült John Stones elvesztése volt, aki nagyszerű helyreállítási kihívást jelentett Beto számára.

Foden és Alvarez ismét gólt szerzett a világbajnoknak

(Akciófelvételek a Reuters-en keresztül)

Ha a sebzés korlátozása az elmúlt 10 nap témája volt, a riválisai segítettek. Az Arsenal, az Aston Villa és a Liverpool is pontot dobott, amikor a City idegenben volt. Úgy tűnt, a bajnokok is ezt teszik majd visszatérésükkor: Jack Harrisonegy játékos, akit birtokoltak, és nyereséggel adták el, bár soha nem jelent meg nekik, helyezett Everton előre.

De vannak egyoldalú rivalizálások a futballban, és vannak is Pep Guardiola ellen Sean Dyche. Már 17-szer találkoztak egymással, egyetlen döntetlen mellett 16 katalán győzelmet arattak. Az utolsó 12 meccs összesített eredménye 40-2. Dyche nem szokott máshoz, mint a veréshez, és egy ólom ritkaságnak számított nála.

Harrison meglepte korábbi klubját azzal, hogy vezetést szerzett az Evertonnak

(REUTERS)

Fodentől valami különleges kellett ahhoz, hogy megváltoztassák az események menetét, mivel a City szezonbeli negyedik idegenbeli veresége kifejezetten hihetőnek tűnt. Csodálatos lövést eresztett meg 20 yardról, és a közeli kapufánál verte Jordan Pickfordot. Azonban olyan erővel és pontossággal találták el, hogy nehéz volt a kapust hibáztatni. Foden egy perccel később kis híján hozzáadott egy másodpercet, Alvarez keresztbe adása mellé lőtt.

Az argentin néhány perccel később csatlakozott hozzá az eredményjelzőn. Nathan Ake lövése a turnön megtalálta Amadou Onanát. A City fellebbezései hangosak voltak, de Alvarez büntetője nem volt meggyőző: középre ütött, Pickford lábát találta el, amikor elugrott az útból. Pickford sárga lapot kapott, mert megpróbálta tisztázni Alvarezt, de ezzel még nem ért véget a zavara. Megtalálta Jarrad Branthwaite-ot, aki képtelen volt irányítani, és éles szögből Silva a védtelen hálóba lőtt.

Silva zavarba ejtette Pickfordot, amikor eldobta a labdát a kapus mellett, ezzel megfejelve a visszavágót

(REUTERS)

Az „England’s number 1” gúnyos gúnyolódásai a City rajongóitól származtak. Mégis Pickford hősiessége volt az, amely az Evertont kezdetben nyerő helyzetbe hozta. A City jobban kezdett, Jack Grealish élénk, Goodison Park pedig elnémult.

Pickford azonban nagyszerű dupla védést mutatott be a City ellentámadásában, először Matheus Nunest, majd Alvarezt. Élesen reagált, amikor Grealish alacsonyra lőtt. Ellenállása korán elkezdődött, a negyedik percben megállás nélkül Alvarez gólt tagadott. A helyzet a második félidőben is folytatódott, amikor az argentin szabadrúgását kivédte.

Ekkor már az Everton vezetett, a gólt egy valószínűtlen építész szerezte. Rodri frissen megnyerte az Aranylabdát a klubvilágbajnokságon, és megbotlott, és csak Dwight McNeilnek tudta átadni a labdát. Átment Harrisonnak, hogy befejezze. Egy gólból majdnem kettő lett a Leeds kölcsönjátékosa: Ederson gyors védésére volt szükség ahhoz, hogy Harrison ne szerezzen egy másodpercet, és elhárította felemelő lövését.

Harrison hatása ezzel nem ért véget. A csereként beállt Dominic Calvert-Lewinnek kellett volna egyenlítenie, a szélső keresztről lőtt mellé. Ehelyett Dyche a Guardiola elleni ismerős vereség érzésével ért véget, a City-szurkolók újult lelkesedéssel skandálták „újra bajnokok”.

Az egyik evertoninak saját trófeája volt, hogy felvonulhasson a pályán. Abban az évben, amikor a City öt nagy kitüntetést nyert, Guardiola barátja olyan díjjal érkezett, amelyre még a spanyolok is vágynak, Tommy Fleetwood pedig magával hozta a Ryder Kupát, a Premier League-trófea azonban Guardiola birtokában maradhat.