A Tottenham fáradt éjszakája „érthető” – Ange Postecoglou

Ange Postecoglou megvédte „elfáradt” Tottenham csapatát, miután elkábultak egy hatgólos thrillerben. Brighton.

João Pedro két büntetőt lőtt, míg Jack Hinshelwood és Pervis Estupinan remek találatokat szerzett Roberto De Zerbi fiainak megérdemelt 4-2-es győzelmében.

Míg Alejo Veliz és Ben Davies gólt szerzett az utolsó 10 percben, a Spurs az éjszaka nagy részében a második legjobb volt, és az ötödik helyet kapta Premier League kampány veresége.

Mindkét klub számos sérülést szenvedett az elmúlt hónapokban, a Brighton nyolc játékosa nélkül, a Tottenham pedig kilenc játékost kapott, ami arra késztette Postecoglou-t, hogy filozófiai álláspontra helyezkedjen.

Postecoglou így nyilatkozott: „Azt kell mondanunk, hogy kissé fáradtnak tűntünk, és hiányzott belőlünk a megszokott élesség, különösen a meccs elején. Jól kezdtük a meccseket.

„Szerintem ez érthető, már egy ideje ezen vagyunk, és arra kérjük a játékosokat, hogy teljesítsenek egy szinten. Nagyon megerőltető a játékmódunk, fizikailag, és ma olyan csapatnak néztünk ki, amely nem volt a legjobb.

„A Brighton egy jó csapat, és ezt ki is használta. Végső soron a játékosokat ismerem, mindent, amijük volt, amit adtak, és ez minden, amit kérhetek.”

Pedro megtalálta a jelöletlen Hinshelwoodot, aki Guglielmo Vicario mellett lőtt, aki korábban kétszer is letagadta Danny Welbecket, majd a brazil tizenegyest szerzett, miután Dejan Kulusevskit megbüntették Welbeck megrántásáért.

Vicario többször is akcióra kényszerült, miközben James Milner is a kapufát találta el, mire Estupinan 25 yardról szerzett góljával megfejelte a visszatérését.

A les zászló kétszer is kizárta Richarlisont, de a Spurs nyomorúságos éjszakáját tovább nehezítette, amikor a csereként beállt Giovani Lo Celso buktatta Evan Fergusont, Pedro pedig 4-0-ra rúgott.

A Tottenham visszavágott, Veliz megszerezte első gólját az angol futballban, kilenc perccel volt hátra, mielőtt Ben Davies a távoli kapufánál fejelt, de 4-2 lett a vége.

Postecoglou nem bánta egyik büntetődöntését sem, bár sértette, hogy a VAR nem büntette meg a Brighton kapitányát Lewis Dunk Kulusevski rossz szereléséért Veliz kapujáig.

„Nyilvánvalóan világos és nyilvánvaló volt, mert neki (Jarred Gillettnek) mindössze három percébe telt, amíg a képernyőn látta, és a VAR mindent felkapott ma, kivéve azt a tackle-t, ami majdnem egy másik játékosba került” – tette hozzá Postecoglou.

„Ez az egész verseny nehéz volt. Sokáig nyomás alatt voltunk, és csak próbálunk előre lépni.

„Csak a játékosok óriási erőfeszítéseinek köszönhetően vagyunk abban a helyzetben, hogy olyan munkákat végezzenek, amelyek általában nem tartoznak a hatáskörükbe, de vágyakozással és mindent beleadnak. Ma alulmaradtunk, de nem a próbálkozás hiánya miatt.”

De Zerbi ragyogó véget vetett egy különleges évnek, amelynek során a Brighton a hatodik helyen végzett, bejutott az FA-kupa elődöntőjébe, és bejutott az Európa Liga legjobb 16 közé.

„Igen, ez a legjobb módja annak, hogy lezárjuk az évet” – tette hozzá.

„Nagyszerű meccset játszottunk, mert hihetetlen bátorságról tettünk tanúbizonyságot, hogy 90 percig védekezzünk az ember ellen, és ezzel a bátorsággal, minőséggel, stílussal játsszunk.

Sajnálom, hogy két gólt kaptunk, és sajnálom, hogy nem kaptunk gólt.