Iga Swiatek megszerezte a Madrid Open dicsőségét Aryna Sabalenka elleni thriller után

Iga Swiatek lenyűgöző választ adott a múlt csatájára Aryna Sabalenka és nyerd meg a Madrid Open címet a több mint három órán át tartó, színvonalas döntő után.

A világelső Sabalenka előtt vitte a nyitószettet, szeretné megtartani a címét a Manolo Santana Stadionban lendületbe jöttek az egyenlítéshez, majd 3-1-re vezettek a döntőben.

Swiatek azonban minden tapasztalatát megmutatta, hogy felépüljön, és megmentsen három meccslabdát, mielőtt a feszült tiebreaken 7-5, 4-6, 7-6 (7) győzelmet aratott.

A világranglista második helyezettje Sabalenka két bajnoki pontot szerzett, amikor 6-5-re vezetett a döntő szett végén, de egyik sem tudott gólra váltani, mivel Swiatek a döntő pillanatban ismét küzdött, hogy megnyerje a visszavágót.

A tiebreak első hat pontja az adogatáson maradt, mielőtt egy erős Sabalenka forhend mini-breaket hozott, de Swiatek azonnal magához tért.

Az 5-5-ös állásnál Sabalenka hosszú választ küldött, hogy Swiatek mini-breaket és első bajnoki pontot kapott a meccsen, de a fehérorosz ászt produkált.

Ezután Swiatek adogatni hagyta a meccset, miután egy másik túlkapásból megmentette a meccset, de Sabalenka ismét nem tudott élni a lehetőségével, két hosszú visszatéréssel visszaadta a lendületet a világelső.

A 25 éves Sabalenka újabb hátast ütött, ami kiment a határból, amikor Swiatek figyelemre méltó visszatérést ért el.

Swiatek csak egy szettet veszített öt madridi győzelmén úton van a tavalyi döntő megismétlésére, amelyet Sabalenka három szettben nyert meg.

A 22 éves lengyel, már háromszoros bajnok a Roland Garroson, most bebiztosította az egyetlen nagyobb európai agyagtornát, amely elkerülte őt.

„Mindig kihívás ellened játszani, Aryna, ezért köszönöm, hogy motiváltál, és arra ösztönöztél, hogy jobb játékos legyek” – mondta Swiatek a pályán, miután megnyerte pályafutása 20. címét.

„Köszönöm a csapatomnak, hogy kitartottak mellettem a hullámvölgyön. Remélem, hogy továbbra is haladunk.”

Sabalenka elismeréssel adózott Swiatek erőfeszítései előtt.

„Gratulálok az újabb nagyszerű Iga-tornához, hihetetlen munkát végzel, és remélem, hogy a következő év (a cím) az enyém lesz” – mondta Sabalenka a bemutató ünnepségen, amelyet a Sky Sports közvetített.

„Nagyszerű és hosszú meccs volt, remélem, hogy a következő tornára jól felépülünk.”