Jack Draper az olasz nyílt teniszbajnokságra készül a címvédő Daniil Medvegyevvel

Jack Draper második körös összecsapást rendezett be a címvédővel Dániel Medvegyev közben az olasz nyílt teniszbajnokságon Rafael Nadal Rómában debütált a győzelemért.

A 11-szeres bajnok 2022 óta először lépett pályára a Foro Italicóban, és nehezen találta meg a meccset a selejtező Zizou Bergs ellen, de felépült a vereségből, és 4-6 6-3 6-4-re nyert.

A versenyt a második szett elején a lelátón történt orvosi sürgősség miatt elhalasztották, míg Nadal a harmadik szettben szerzett pontot annak ellenére, hogy megcsúszott a rally közepén.

Nehéz meccs volt a végéig, és a veterán spanyol megígérte, hogy a következő meccsen nem fog visszatartani semmit a hetedik kiemelt ellen. Hurkacz Hubert.

„Nem ez volt a legjobb meccsem” – mondta Nadal. „Jobban edzettem, mint játszottam, de megtaláltam a módját a győzelemnek, és ez fontos a bajnokság elején.

„Keveset teniszeztem az elmúlt két évben, vannak hullámvölgyek, de úgy gondolom, hogy sokkal jobban tudok teljesíteni, mint ma.

„Meg kell próbálnom 100 százalékosan játszani. Nem könnyű, mert el kell veszítenem a félelmemet, ami bizonyos darabokban bennem van. Ha valami történik, akkor történik valami.

„Alig két és fél hét múlva megvan a Roland Garros. Eljött az idő, amikor be kell bizonyítanom, hogy képes vagyok-e a testemet a határokig kitolni ahhoz, hogy készen érezzem magam az elkövetkezőkre.”

A második számú brit Draper sokkal jobban örült a horvát elleni 7-5-ös 6-1-es győzelemnek. Borna Coric.

Coric hatalmas nyomás alatt tartotta magát a nyitó szettben, mielőtt Draper végre megszerezte a hetedik bréklabdáját, de a 22 éves játékos könyörtelenebb volt az egyoldalú másodpercben.

Draper boxában ült a korábbi top 10-es Wayne Ferreira, aki próbaidőn van James Trotman edző asszisztenseként.

„Wayne jelenleg csak egy teszt” – mondta Draper a Sky Sportsnak. „Nagyon fontosnak tartom elmondani, hogy jelenleg James Trotman a főedzőm.

„Wayne érkezése némi betekintést adott nekünk. Nyilvánvalóan régóta turnézott. Ő maga is kiváló játékos volt.

„Most úgy gondolom, hogy a játékom fejlesztéséről van szó, hogy remélhetőleg a legjobb 10 játékos legyek, és nagy címeket nyerjek. Ott akarok lenni.”

Draper ebben a szezonban sok szoros meccset veszített magasabb rangú játékosok ellen, és most újabb esélye van arra, hogy kipróbálja magát, amikor a második helyen kiemelt Medvegyevvel találkozik.

„Nagyszerű teniszt kell játszanom” – mondta Draper. „Hihetetlenül magas a szintje, okkal ő az egyik legjobb játékos a túrán, Grand Slam-bajnok, és valaki, akit minden játékos tisztel.

„Jól játszottam az első fordulót ma, úgyhogy remélhetőleg ezt át tudom vinni ezen a meccsen.”

Dan Evans nem tudott csatlakozni Draperhez a második körben, sorozatban ötödik vereséget szenvedett az olasz rejtély, Fabio Fognini elleni szoros összecsapásban.

Evanst figyelmeztették, mert a harmadik szettben káromkodott, miután dühösen reagált Mohamed Lahyani játékvezető kizárására, amelyről a HawkEye hibásnak bizonyult, és megadta magát a 6-4 3-6 6-2 arányú vereségnek.

Naomi Osaka egy „bébi zsiráfhoz” hasonlította magát, miután megszerezte első győzelmét a legjobb 20-as játékos felett agyagpályán, 6:3, 6:2-re legyőzve Marta Kostyuk-ot, míg Coco Gauff 6:3, 6:3-ra győzte le Magdalena Frech-et és az első helyen kiemelt. Iga Swiatek 6:0, 6:2-re legyőzte Bernarda Perát.