Jannik Sinner kivédi Grigor Dimitrovot, hogy végül megnyerje a Miami Open címet

Jannik Sinner megnyerte harmadik címét a szezonban azzal, hogy végül a Miami Nyílt bajnok.

O olaszaki januárban megnyerte az Australian Opent, majd azt követően győzelemmel Rotterdamtegyen fel egy csillogó kijelzőt a győzelemhez Grigor Dimitrov 6-3 6-1 Floridában.

Sikerének köszönhetően a 22 éves játékos a világ második helyezettje lett, és megbosszulja a 2021-ben és 2023-ban elszenvedett végső vereségeket.

Ez azt is jelenti, hogy a két héttel ezelőtti, Indian Wells-i Carlos Alcaraz elleni elődöntőben elszenvedett veresége továbbra is az egyetlen vereség ebben az évben.

„Ez egy nagyon különleges hét volt számomra, különféle helyzetekkel szembesültem a pályán és különböző ellenfelekkel” – mondta a Sky Sportsnak.

„De azt hiszem, jól kezeltem a helyzetet.

“Nagyon boldog vagyok, hogy a második helyen állok a világon, ez csak egy szám, számomra az a legfontosabb, hogy megpróbáljam végrehajtani a játéktervemet, és ez sikerült is.”

Dimitrovnak, aki feltámadt, és itt az elődöntőben legyőzte az Alcarazt, volt először lehetősége, hogy előnyt szerezzen Sinner ellen, és a dolgok másként is alakulhattak volna, ha a bolgár nem megy el a bréklabdán.

Ez lehetővé tette, hogy Sinner átvegye az irányítást, és a következő játékban megtört, és megszerezte a vezetést, mielőtt több bréklabdát kihagyott, így 5-2 lett.

Fölénye azonban tovább folytatódott, hiszen csak egy játszmát engedett nyerni Dimitrovnak a meccsen.

Az olasz megnyerte az első szettet egy lenyűgöző fonákozással, majd teljesen irányította a második szettet, mivel ellenfelének alig sikerült feljutnia a táblára.

A Sinner lezárult, hogy megszerezze a második Masters 1000 címet.