Rafael Nadal lenyűgöző visszatérésért küzd az olasz nyílt teniszbajnokságon

Rafael Nadal visszaküzdött egy sorozatból kvalifikálják magukat a második szakaszba nak,-nek Italian Open Zizou Bergs 4-6, 6-3, 6-4-es győzelmével Rómában.

Nadal, meg akarja nyerni a tornát 11. alkalommal, meghosszabbítva a rekordot, de 2021 óta először megdöntötte Bergst először, de a kvalifikációra kvalifikált 24 éves belga visszavágott a nyitószettért, és vereséggel fenyegetett a salakos pályán. király.

De ezután Nadal minősége érvényesült, és a 37 éves spanyol két óra 54 perc alatt kiharcolta a győzelmet, és kialakította a második körös találkozót Hurkacz Hubert.

A Center Courton teltházas közönség előtt játszott Nadal az első szettben vért vett fel, amikor Bergs a hálóba lőtt, így a korábbi világelső 3-1-re maradt.

Bergs azonban a következő játszmában egy esélyt kapott, és a 4-4-es állásnál Nadal elütött egy hátast, majd kétszer hibázott, majd egy hosszút ütött, így három bréklabdát szerzett a selejtezőnek.

Nadal egy újabb kettős hibája tovább segítette Bergs ügyét, mielőtt a világranglista 108. helyezettje stílusosan zárta az első szettet egy hangsúlyos középső röplabda révén.

Nadal nehéz győzelmet ünnepelhet (AFP a Getty Images segítségével)

Nadal a következő szettet ugyanúgy kezdte, mint a meccset három ponttal, mielőtt a tömegben egy orvosi vészhelyzet pillanatnyilag megállította volna az eseményeket.

Az újraindítást követően a 22-szeres Grand Slam-győztes 2-0-ra brékelte Bergst, és miután az ötödik játszmában megmentett egy bréklabdát, egy-egy szintre zárta a szettet.

Nadal ismét tört az ötödikben, hogy csökkentse a sokkoló vereség valószínűségét, és öt egymást követő ponttal 0-40-ről felépült, így 4-2-re vezetett, és Bergs számára már nem volt visszaút.

Nadal, aki számos alkalommal elmondta, hogy valószínűleg ez lesz az utolsó szezonja a túrán, elismerte, hogy nem volt a legjobb, de örült a fejlődésnek.

Azt mondta: „Nem ez volt a legjobb meccsem. Jobban gyakoroltam, mint játszottam, de megtaláltam a módját, hogy nyerjek, és ez fontos a verseny elején.

„Az elmúlt két évben nem sokat teniszeztem, voltak hullámvölgyeim, de úgy gondolom, hogy sokkal jobban tudok teljesíteni, mint ma.

„Mindig izgalmas itt játszani, és ez a legfontosabb dolog teniszpályafutásom során. A közönség fontos volt számomra, nagyon izgatott vagyok, hogy újra itt játszhatok.”