Real Madrid vs. Bayern München: Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágó – élőben |

fontos események

49 perc: A Bayern már egy cserére kényszerült Gnabry combizom-problémája miatt. Érdemes lehet Sane-ra figyelni, aki ágyéki fájdalommal jött ki az alagútból, és egyik kezével óvatosan dörzsölte a hát alsó részét.

47 perc: Vinicius Junior bal oldali rándítással elérte a mellékvonalat, és kis híján kiütötte Valverde-t egy csapásra. Dyer az eltakarítás útjába áll. Aztán a másik végén Davies cselezett át a bal oldalon, és leadott egy lövést, amit Carvajal becsúsztatva a léc fölé terelődött. A szögletből nem jött ki semmi, de milyen izgalmas, végről-végére indult az első félidő!

A Real kezdi a második félidőt. Nincsenek taktikai változások. Ezzel kapcsolatban Kali Turinius azt mondja: “Nem tudom, hogy Tuchel szervezettebbé vált-e a védekezésben, vagy a Bayernnek van-e kevesebb lyuk hátul Matthijs de Ligt és Kim Min-jae lecserélése után. Egyrészt nem sikerült helyet találnunk, de másrészt, a Bayern nem hoz nagy teret, úgy érzem, hogy az áttörést inkább a beállított, mint a nyílt játék jelenti majd.”

Félidő: Real Madrid 0-0 Bayern München (összesítés: 2-2)

A Realnak sok helyzete volt, Manuel Neuer jól védte Vinicius Juniort (kétszer) és Rodrygot. Harry Kane okosan védett Andriy Lunintól a Bayernnek. Ha ez így folytatódik, a meccs hosszabbításba kerül, és büntetőpárbajra van lehetőség.

44 perc: Davis keményen és gyorsan eltalálja a jobb oldalt. A labda visszapattant Mazraouihoz, aki megkísérelte a jobb felső felé csavarást. Nem rossz erőfeszítés, de nem elég legyőzni Lunint, aki habozás nélkül összegyűlik.

42 perc: A Bayern apránként kezdte megszerezni a labdát, ahogy az első félidő véget ért.

40 perc: Az egyik sarok egy másik üres sarokba vezet. Ez az elődöntő még nem javában zajlik.

39 perc: Vinicius Junior beejti a vállát a bal belső vájatba. De Ligt közbeszól. A házigazdák betöltik a tizenhatost, de Kroos lövése balul sül el, és könnyen hárítható. De ekkor balról ismét bejön Vinicius Junior. Alacsony átlövése mindenkit kihagyott a 6 yardos vonalon, de a jobb alsóba ment. Neuer zseniálisan kivágta az oszlop mellett.

Manuel Neuer kukoricát keres. Fotó: Alexander Hassenstein/Getty Images
Ossza meg

Frissítse a dátumot és az időt

37 perc: A Bayern több meddő labdával büszkélkedhet. A tömeg még ősiebben fütyült.

35 perc: Ezúttal Kane egy zsákutcán csöpögött, és Valverdének csapódott, akinek mindkét oldalon volt választási lehetősége. Lehet, hogy túlgondolod a dolgokat, mert olyan nagy a tét. Az első sortüze, amely átment a poszton, mielőtt még gondolkodni tudott volna, pontosan ilyen volt.

33 perc: Kane-nek lehetősége van elengedni Daviest a bal oldalon, de egy passzt egyenesen a legközelebbi fehér mezbe vág. Ez a második alkalom, hogy csak egy laza passz miatt esik mélyre, korábban Kimmich egyszerű labdáját küldte a lelátóra, hogy kizárja az újabb támadás lehetőségét. Kane leghihetetlenebb viselkedése.

31 perc: Ha egy kicsit többről beszélünk, lehet, hogy alábecsülték Neuer dupla védését a több labdás eset során. Vinicius Junior lövése a kapufáról és a hálóba pattant egy zseniális ujjheggyel védve, Rodrygo pedig biztosan megérintette a kipattanót a kapu felé, de Neuer felugrott a fűről, hogy kivédje és gólt szerzett.

Manuel Neuer tagadja Rodrigót (jobbról a második) Fotó: Isabel Infantes/Pennsylvania
Ossza meg

Dátum és idő frissítése

29 perc: Kimmich jobb oldali beívelése Kane-hez pattant, aki első ütését a jobb alsó sarokba lőtte. Talán csak kiszélesedik. Mindenesetre Lunin remekül tippel a poszt körül. Az így létrejövő sarokból semmi sem lesz. De a Bayern közel áll ehhez.

Remek lövése volt Harry Kane-től, de a hálóba ütés helyett sarokrúgás lett a vége. Fotó: Clive Brunskill/Getty Images
Ossza meg

28 perc: Gnabry nem tudja folytatni. Szomorúan elrohant, és Alphonso Davies váltotta.

27 perc: Gnabry összeesik, a combhajlítóját szorongatja. Nem tűnik kecsegtetőnek a bajor férfi számára. Eközben Charles Antaki mérlegeli a Bayern győzelmének előnyeit és hátrányait. A britek nem láthatják élőben a Real sztárjait, különösen Jude Bellinghamet, és ez sem jó. Másrészt viszont az Arsenal-szurkolóknak lehetőségük lesz arra, hogy sorakozzanak az utcákon, és a buszon Harry Kane-re csapjanak V betűvel, így nem lesz minden rossz. ”

25 perc: Carvajal Kane hátába csapódik, így beszélhet vele. Több Real-játékos is finom vonalon van, de a játékvezető egyelőre a zsebében tartja a lapjait.

A Real Madrid játékosa, Dani Carvajal (balra) illegális eszközökkel akadályozza meg, hogy Harry Kane elérje a labdát. Fotó: Jose Breton/AP
Ossza meg

24 perc: Rodrigo jobb oldalról vágta a labdát, de Vinicius Junior nem tudott irányítani, és lőtt. A Real ismét a másik oldalon állt, Bellingham pedig Cruyff-stílusban megpörgette Sane-t a mellékvonalon, de a zászló felment, és összetévesztette egy góllal. Bellingham továbbra is nagy kegyesen végrehajtotta. Ott nem volt szabad folytatni a szégyenteljes játékot.

22 perc: Reimer talált egy kis helyet a Real térfelén, és a házigazdák hirtelen visszavonulni kezdtek. Sane van a jobb oldalon, és a tizenhatosba kellett volna engednie, de a beadás katasztrofális volt, és Sane csak kétségbeesetten tudta kinyújtani a lábát, eltérítette a labdát, és célzott egy kapura.

20 perc: Valverde, aki nemrég labdát veszített Reimertől, hátulról csípte le ellenfelét. Még szerencse, hogy nem szerepelt a könyvben. Úgy tűnt, hogy a kihívást megkönnyítette a halántékába áramló vér.

A Bayern Münchenben játszó Konrad Reimert (balra) legyőzi a Real Madrid játékosa, Federico Valverde. Fotó: Isabel Infantes/Pennsylvania
Ossza meg

18 perc: Azokat az időszakokat, amikor a Bayern dominál, idegesítő sípok hangsávja fogadja.

16 perc: Sane jobbról merül a Real boxába. Lehetősége volt középen, de ő levágta a beadást, és hagyta, hogy a Real védő felszabadítsa a dolly labdát.

15 perc: Vinicius Junior most a másik oldalról próbálkozik egy hajlítóval. Magas és széles. De az ezt megelőző játékmenet nagyon furcsa volt. Rudiger Dier elrúgását kergette, miközben csapattársai újabb labdával támadtak!

13 perc: Ez egy igazán furcsa játéksorozat volt, Dier hosszú labdát végzett a Bayern bal oldalán. A labda a Real térfelére gurul. Ez a labda azonban félúton eltűnt, és a Real azonnal dobott még egyet. Vinicius Junior ellopja a labdát a Bayern tizenhatosának jobb oldalán, és alacsony lövést ad le. Neuer a távoli kapufának találja a labdát, és elmozdítja. A kipattanót Rodrigo üti a kapuba, de Neuer is hárítja. Örülök, hogy nem ment be, mert a játékvezetőnek el kellett volna távolítania a csákányt.

Ossza meg

12 perc: …Azt mondjuk, a tempó kissé lelassult, és mindenki visszafogja magát.

10 perc: eléggé nyitott Bajnokok Ligája Kabóca. Úgy tűnik, mindkét csapat készen áll arra, hogy minél többet támadjon.

A Real Madrid játékosa, Federico Valverde meggyújtja az égőt, és továbbjut. Fotó: Manu Fernandes/AP
Ossza meg

8 perc: Most a Bayern a sor, hogy közeledjen! A bal oldalon van egy kis hely Gnabry számára. Egy alacsony keresztet sípolt a hatméteresbe, de Kane elhibázta az első bottal. Valahol egy párhuzamos világban a lábkörmök vágatlanok maradnak, és már 1:1 arányúak.

6 perc: Carvajal jobb oldalról mélyről lőtt egy alacsony átlós keresztet a Bayern tizenhatosába. Szenzációs labda volt, amit Rodrigónak a közeli kapufánál kellett volna eltalálnia, de valahogy kihagyta. Bellingham ezután átment Kimmich elé, és bár büntetőt kért, túl teátrális volt, és most tönkrement.

5 perc: Dyer és Choameni felváltva birtokolják a hajót. Rodrigo és Kane sem tudott előnyt szerezni. Eddig minden kicsit borzalmas volt.

4 perc: …De a Bayerntől kapott spekulatív labdán kívül minden korai csere a Realhoz tartozott. A Bayern elég boldog ahhoz, hogy hagyja hátul játszani.

A Real Madrid Rodrygoja a Bayern Münchenben futballozó Serge Gnabryt próbálja megelőzni. Fotó: Juan Medina/Reuters
Ossza meg

2 perc: Sane megpróbál elhozni egy hosszú passzt, de Mendy hátulról elkapja, és a Bayern elveszíti az irányítást.

38 másodperc: Kroos a 150. meccsét fejezi be Bajnokok Ligája A ma esti megjelenés az Aimless Cornerben lesz. A Bayern könnyedén tisztázza a vonalat.

14 másodperc: Vinicius Junior azonnal megszerezte a labdát, és leütötte a bal szélen, így megszerezte az éjszaka első szögletét. Onnan …

Hagyjuk, hogy a Bayern mozgassa a labdát! a zajos.

Kiesett a csapat! Elektromos légkör. A lelátók tele vannak lila és fehér kártyákkal. A színséma egy váltás az első meccshez képest: fehér a Real Madrid számára; a Bayern München Feketében. Menj el, amikor Zadok the Priest (Verzió) forog. “A német vendégek bizonyára kissé megzavarodtak, hogy a kezdőcsapat egyetlen umlautja a spanyol házigazda egyik játékosáé, Antonio Rudigeré” – írja Peter Oh. “Nem vagyok Thomas Tuchel, de úgy gondolom, hogy súlyos taktikai hibát követett el, amikor nem indította be Thomas Mullert.”

A Real Madrid szurkolói támogatják csapatukat. Fotó: Pierre-Philippe Marcoux/AFP/Getty Images
Mindkét csapat játékosai felsorakoznak a kezdőrúgás előtt. Fotó: Juan Medina/Reuters
A Bayern München játékosai tapsolnak szurkolóiknak. Fotó: Juan Medina/Reuters
Ossza meg

Rossz hír a Bayernnek! igazi madrid Mind az öt európai meccsüket megnyerték, 2-2-es döntetlent játszottak az idegenbeli első mérkőzésen. Legutóbb 1994–1995-ben a Dinamo Moszkva ellen játszottak az UEFA-kupa második fordulójában, a visszavágón 4–0-ra nyertek a Bernabéuban.

Remek hír a Bayernnek! Ez a második alkalom, hogy a németek 2-2-es döntetlent játszottak az európai első meccsen, 1995-ben a Camp Nou-ban 2-1-re legyőzték a Barcelonát az elődöntő második meccsén, most pedig 1-1 . -Az 1996-os UEFA-kupán továbbra is trófeákat nyertünk.

Még mindig bizonytalan hír a Bayernnek! Valamit adni kell.

A Bayern München szurkolói a kezdőrúgás előtt gondolataikba merülnek a stadionban. Fotó: Violeta Santos Moura/Reuters
Ossza meg

A Real Madrid egyet változtatott a kezdőcsapatban az első mérkőzésen. Dani Carvajal váltja a kispadon ülő Lucas Vazquezt.

A Real Madrid buszát a Santiago Bernabéu-ba kísérik. Fotó: Rodrigo Jimenez/EPA

A Bayern három változtatást hajtott végre a múlt keddi kezdőhöz képest. Matthijs de Ligt tért vissza sérüléséből a szerencsétlenül járt Kim Min-jae helyett, míg Serge Gnabry és a 20 éves védekező középpályás, Aleksandar Pavlovic váltotta Thomas Mullert és Leon Goretzkát. A három játékos, aki leszállt a lelátóra, mind a padon van.

Ossza meg

csapat

Real madrid: Lunin, Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy, Choameni, Kroos, Valverde, Bellingham, Rodrygo, Vinicius Junior.
Csere: Courtois, Eder Militão, Modric, Camavinga, Josel, Lucas, Ceballos, Garcia, Diaz, Guler, Arrizabalaga.

A Bayern München: Neuer, Kimmich, de Ligt, Dier, Mazraoui, Reimer, Pavlovic, Sane, Musiala, Gnabry, Kane.
Csere: Upamecano, Kim, Goretzka, Choupo-Moting, Zaragoza, Peretz, Davis, Müller, Ulreich, Tel.

Játékvezető: Szymon Marciniak (Lengyelország).

Ossza meg

preambulum

Valami ilyesmi történt a múlt héten…

…És ha a ma esti visszavágó a Bernabéuban még csak fele olyan érdekes lesz, akkor valóban nagy szerencsénk lesz.Harry Kane és Eric Dier bejut a második körbe? Bajnokok Ligája Utolsó? Jude Bellingham először lép fel? Nyerhet-e a Bayern olyan helyen, ahol az elmúlt 13 látogatásból kilencet elveszített, és csak kétszer nyert? A madridi kezdés 20:00 BST, helyi idő szerint 21:00. Rajta van!