Barcelona vs Chelsea: Női Bajnokok Ligája elődöntő, első mérkőzés – Női Bajnokok Ligája |

fontos események

16 perc: Paleruelónak volt nagy helyzete, de Jess Carter védte a napot, miután Bonmati beállította a csatár lövését.

15 perc: Gordonnal, aki Aberdeenben tartózkodik, a következőképpen vették fel a kapcsolatot: „Arra számítok, hogy a Chelsea egy hátsó ötössel fog játszani, ahogy tavaly a Camp Nouban, Nusken pedig a harmadik középhátvéd.

“Nem meglepő, hogy a Bronze a kispadon van, amikor a Barca Battle-t és Rolfót játszhatja hátvédként. De meglep, hogy Pteras csak a kispadon van, így ő is meglepődött. Én is ezt javasolnám, de a Barcelona X posztja őt mutatja. meglehetősen visszafogottnak tűnik, ahogy belép a stadionba.

Ossza meg

Frissítse a dátumot és az időt

14 perc: A veszélyes Pararuelo szögletre tolta a labdát, de a Barça úgy döntött, hogy egy gyors passz a legjobb, és átvette a pontot. A Chelsea végül tisztázott, de némi nehézséggel.

12 perc: Ijesztő néhány másodperc volt ez a Chelsea számára, Buchanan pedig mind Bommati, mind Graham Hansen behatolását hárította.

10 perc: A Chelsea továbbra is szilárdnak tűnik, még ha a támadóereje nem is olyan nagy. Canelid a Barça védelme szívében kezdi meg tartózkodását, de végül a labdát hárítják.

9 perc: Ramirezt megbüntették, mert túl erősen megnyomta Batre-t.

7 perc: Amikor Graham Hansen támadott, Jess Carternek hátrébb kellett esnie, a norvég pedig szögletrúgást kapott. A labda Hannah Hampton kezében kötött ki, de volt némi feszültség.

6 perc: A Chelsea támadni szeretne, de Carter megtartja a labdát, Niamh Charles pedig végül birtokolja a labdát. Türelmes játék, mielőtt Lauren James futni kezd. A labda elveszett, de a Chelsea sokkal jobb volt ebben.

4 perc: Tisztességes pár perc volt a Chelsea számára, amely meg tudta törni a Barcelona passztempóját.

2 perc: Megjegyzés: a Chelsea még soha nem győzte le a Barcelonát. Úgy tűnik, már most küzdeni fogunk, jól kell védekeznünk.

És indulunk!

1 perc: Barcelonában süt a nap, ahol a mérkőzést a Johan Cruyff Stadionban játsszák. Bommatti azonnal érintést kap, ahogy Keira Walsh is a középpálya tövében. Graham Hansen megszagolta a lehetőséget, de elcsúszott.

A csapat az alagútban van, és a Barcelona himnusza harsog.

A játékvezető kiállítja a csapatot. Fotó: Alex Kaparos/UEFA/Getty Images
Mindkét csapat játékosai felsorakoznak a kezdőrúgás előtt. Fotó: Albert Geer/Reuters
Ossza meg

Barbara Sciarone egy zenei legenda Madonnát, Keith Richardst, Depeche Mode-ot és másokat támogató üzleti PR. Amerikai, de egy igazi Chels.

Barbara Sciarone, a Chelsea igazgatója Barcelonában tartózkodik. Az elmúlt 40 évben ez a harmadik alkalom, hogy kihagyta a férfi Chelsea Wembley-mérkőzést, de úgy döntött, hogy inkább a női Bajnokok Ligája elődöntőjét nézi.

– Kathryn Batte (@KathrynBatte) 2024. április 20

Azok a csapatok: A Chelsea számára: Lauren James visszatért sérüléséből, Millie Bright pedig térdsérüléséből felépülése után november óta először szerepel a meccsnapi keretben. Kuro Reiten is a kispadon ül. Melanie Leupolz, Erin Cuthbert, Johanna Ritting-Canelido és Maira Ramirez az első öt változtatást hajtják végre a hét közepén, az Aston Villa elleni meccs óta.

Balsához: Lucie Bronze a kispadon, Keira Walsh pedig a középpályán játszik majd a meccs legjobb játékosa, Aitana Bommati mellett.

Március elején egy történelmi négyesről beszéltek, és Hayes az Arsenal csapat tagja volt, aki 2007-ben Vic Akers segédmenedzsereként érte el a bravúrt. Most azt suttogják, hogy a Barcelona szilárd favorit a döntőbe jutásért hat éven belül, és a Manchester City pontegyenlőségben áll a női szuperliga jelenlegi bajnokával azt követően.

Iratkozzon fel a Moving The Goalposts e-mailekre.

csapat

Barcelona: Col, Batre, Paredes, Engen, Rolfo, Bonmati, Walsh, Guijarro, Hansen, Pararuello, Caldenti. alatti: Panos, Yana Fernández, Pina, Torrejon, Puteras, Copper, Vilamara, Burgutu, Dragoni, López, Arias, Martina Fernández.

chelsea: Hampton, Lawrence, Carter, Buchanan, Charles, Canelid, Cuthbert, Nasken, Leupolz, Ramirez, James. alatti: Musovic, Bright, Ingle, Macario, Leiten, Kirby, Perisset, Beaver-Jones, Cox.

preambulum

Emma Hayes győzelmi köre nem ér véget négyessel, de kettővel folytatja. Vagyis ha Chelsea csapata meg tudja győzni a női futball legjobb klubcsapatát. Egy pillantás a Barcelona csapatlapjára egy világsztár és vb-győztes személyiségét tárja elénk. Emlékeznek a 2021-es női Bajnokok Ligája-döntőre is, ahol a Barcelona 4-0-ra nyert és 20 perc után 3-0-ra vezetett. A Barça legyőzése Hayes fényes karrierjének egyik nagy puccsa lenne. Ami hiányzik neki és a Chelsea-nek, az a Bajnokok Ligája. Ha nem most, akkor mikor?

Tarts velünk a 12:30-as kezdésre.